@ Undernet - Forum - #AlbaIulia

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum-ul oficial al canalului #AlbaIulia


    Declaratii De Dragoste !

    stiven
    stiven
    Admin
    Admin


    Mesaje : 20
    Data de inscriere : 07/01/2009

    Declaratii De Dragoste ! Empty Declaratii De Dragoste !

    Mesaj  stiven Mar Apr 21, 2009 10:30 pm

    Cand ma uit la cer vad ochii tai...cand ma uit la soare vad zambetul tau...tu luminezi viata mea si fara tine nici soare n`ar mai fi...nu am crezut ca voi iubi vreodata asa cum te iubesc pe tine...cum ai putea sa explici faptul ca atunci cand sunt in preajma ta imi tremura mainile...cand zambesti tu eu nu pot sa fiu trista...cand povestesc despre tine imi dau lacrimile...am nevoie de tine sa pot sa mai visez...oricat as incerca nu pot sa fiu suparata pe tine...orice s`ar intampla cu noi...poate peste ani fiecare o va lua pe drumul sau in viata sa nu uiti niciodata ca o pustoaica te`a iubit cum nu va fi nimeni in stare sa te iubeasca vreodata...TE IUBESC Ingerul Meu !


    TE IUBESC ca roua unei diminetii
    TE IUBESC ca dimineata unei vietii
    TE IUBESC cu soarele,TE IUBESC cu norii
    TE IUBESC esti visul meu din zorii

    TE IUBESC cu luna si cu stelele
    TE IUBESC cu toate sentimenrtele
    TE IUBESC dar nu iti spun de ce
    Caci TE IUBESC mai mult decat orice
    TE IUBESC IUBITUL MEU
    Caci ESTI SUFLETUL MEU.


    Drumurile noastre s-au intalnit intr-o zi minunata. Ne-a fost dat de soarta sa ne intalnim, sa ne gasim unul pe celalalt, sa ne alinam sufletele ranite ... Cand te-am vazut prima data nu am crezut ca ne potrivim din anumite puncte de vedere : suntem asa de diferiti si totusi asa de asemanatori. Puisorul meu dulce,te caut cu privirea in lumea asta rea. caut un loc linistit, caut un spiridus care sa ma ajute sa dezleg taina acestei lumi, dar imi pune in tolba mai multe mistere decat poate omul dezlega in zece vietzi. Acum inima mi-e pustiita de dor. Mi-e dor de tine, pui mic si scump. Buzele ma dor caci isi doresc alinarea, cersesc atingerea delicata a buzelor tale, savoarea lor dulce. Ochii ma dor caci isi doresc leacul, isi doresc privirea ta, isi doresc zambetul tau, care e asemanator cu al ingerilor din paradis. Ma dor urechile caci nu te aud. Vocea ta e un pansament pt sufletul meu ranit. Prezenta ta e cel mai bun remediu e cea mai buna solutzie... In viatza mea trista, in pustiul universului meu a aparut intr-o zi rece o speranta, o lumina, un inger ce mi-a dat de inteles ca sunt multe lucruri pt care se merita sa lupti. Nu am gasit prea multe motive, dar am gasit unul care se merita sa lupt : DRAGOSTEA PT UN INGER, un inger cu un nume de vis.
    Acest inger a venit dintr-o lume necunoscuta mie, a devenit puisorul meu meu dulce, scumpetea mea mica pe care o ador.... TE IUBESC mai mult ca ieri si mai putin ca maine.


    Am vrut sa plec dar am ramas ,
    Am vrut sa te strig dar nu aveam glas ,
    Am vrut din calea ta sa ma feresc
    Dar nu am putut decat sa TE IUBESC !!!!!!!!


    As vrea sa sti, iubitul meu , ca dragostea mea pentru tine se va sfarsi in clipa in care un pictor surd va reusi sa redea pe panza sunetul cristalin al unei petale de trandafir zdrobindu-se de masa tacerii.TE IUBESC!



    Cateodata mã trezesc in mijlocul noptii, tremurând de fricã, simtindu-mã singur, fara speranta, deoarece mã gândesc cum ar fi ca tu sã nu fi langa mine.
    Iar apoi mã intreb dacã stii intr-adevãr cãt de mult insemni pentru mine, cât de incredibilã cred cã esti.
    Eu cred cã tu esti o parte din emotiile, din sentimentele mele, esti motivul pentru care eu traiesc.
    Te doresc asa cum desertul doreste apa, asa cum florile iubesc pamantul, asa cum pasarile iubesc cerul.
    Trãiesc prin tine, iar tu prin iubirea mea.



    Te visez cu aripi de argint...ca o zeita a iubirii,ce iubeste neincetat...iar lacrimile ce`ti cad din ochii de cristal ma intristeaza. Numai tu ma poti face fericit zeita mea...te rog, nu-ti mai varsa lacrimile, iar aripile de argint vor creste neincetat si voi putea gusta din iubirea ta pura. TE IUBESC fata mea!



    Prima zi cand ti`am vazut privirea am incercat sa`ti vorbesc, dar n`am reusit deoarece erai un strain pt mine, apoi ne`am reintalnit intr un club unde mi ai dat primul sarut de care imi amintesc si acum ca si cum a fost ieri. Relatia n`a mers insa era prea devreme sa`mi pese...pana peste ceva timp cand amandoi am decis sa incepem o relatie serioasa. Am inceput`o dar n a durat numai o saptamana insa a fost de ajuns sa incep sa te iubesc si nu ma obisnuiam cu gandul ca nu mai suntem impreuna. Am decis sa uit tot si sa o iau de la capat asa k mi`am luat prietenii si am iesit la o plimbare deoarece era un inceput de primavara superb. Nu mi`a mai pasa foarte mult eram gata sa uit pana seara am iesit din nou cu prietenii si surpriza mea a fost sa primesc mesaj de la tine, precum ai vrea sa ne impacam...dar nu stiu daca a fost adevarat sau nu stiu doar ca am ajuns sa ne certam. De atunci am incercat de nenumarate ori sa vorbesc cu tine sa fim iar impreuna dar era in zadar. Apoi am hotarat ca o sa fac tot posibilul sa te uit pt ca nu mai puteam trai asa. M`am apropiat de alti baieti insa n`am reusit sa tin o relatie cu niciunul deoarece ma gandeam neincetat la tine.Au trecut 8 luni de atunci si tot n am reusit sa te uit ba chiar simt k te iubesk si mai mult desi as vrea sa te urask si sa scot din mine tot ce are legatura cu tine sa nu mai simt nimik nici macar ura dar nu pot.Cand te vad simt k nu mai pot trai fara tine privirea te ma da peste cap si ma face sa ma gandesk si mai mult la tine.De 8 luni nu mai am liniste si de multe ori simt k mor fara tine sau sa nu fi existat niciodata.Nu pot sa trek peste asta nu pot sa te uit dar traiesk cu speranta k intr o zi vei fi iar cu mine si iti vei da seama k nimeni nu te va iubi ca mine.Inka te ador iubirea mea!!!

      Subiecte similare

      -

      Data/ora curentă este: Dum Mai 19, 2024 3:18 pm